Mon - Sat 10:00 to 07:00 pm (Sunday Close)
Mon - Sat 10:00 to 07:00 pm (Sunday Close)
Reach Us:
Plot no: 6 & 7, Swavalambi Nagar, Nagpur – 440022
Contact:
+91 712 2292956
E-mail:
info@volantiscare.com
Get A Quote

Что Такое У Деяких Компаніях?

У багатьох компаніях техлід і менеджер це одна особа, але в Facebook дуже багато команд мають техліда, який займається суто технічними процесами. «Перехід дизайнера в продакт-менеджмент – це природний розвиток у кар’єрі, якщо він хоче впливати на те, як продукт розвивається». Коли талановитий та продуктивний фахівець не вміє чи не любить говорити про свої досягнення, на допомогу приходить думка оточення, скрам-майстра, колег.

техлід обов'язки

Аналізуючи це, з’являється розуміння, що потрібно зробити саме зараз, які гіпотези можна перевірити, аби поліпшити показники, принести більше цінності швидко і з меншими витратами. Ба більше, якщо ти продакт-дизайнер, це не означає, що ти тільки малюєш. Ти проводиш інтерв’ю, дослідження, розбираєшся в юніт-економіці, аналітиці, працюєш над бізнес-моделлю, завданнями, документацією і багато ще чого. Тому в моєму випадку змінилася назва позиції та трохи розширилася зона відповідальності.

Умови Та Інструменти Віддаленого Підвищення

Я думав, що продовжу далі розвиватися як дизайн-менеджер. Я займаюсь дослідженням різноманітних проблем користувачів, вивчаю рішення, які є на ринку, опрацьовую зворотний зв’язок. Моя робота – цього уникати, робити все краще і простіше. Навчалась у КПІ, де ми вчились малювати оголених чоловіків і жінок.

Розпочинала кар’єру як графічна дизайнерка – це був найзручніший спосіб застосувати свої академічні знання і розвиватись у новому напрямку. Далі працювала вебдизайнеркою, UI/UX-дизайнеркою, а потім мені просто запропонували стати продакт-менеджером, і я погодилась. У них є переліки компетенцій для кожної штатної позиції середньостатистичної ІТ-компанії або відділу R&D. На цій науковій основі можна самостійно скласти маршрутну карту кар’єрного зростання. І добре, що в команді є Head of Product, який мислить бізнес-інтересами. Також я менше заглиблена у технічні деталі – у команді є техлід та головний тестувальник.

По-перше, потрібно взяти за звичку спілкуватися з клієнтами. Це, до речі, потрібно не тільки продакт-менеджерам. Дистанційка вимагає заздалегідь планувати комунікацію увійти до IT команди та проводити регулярні зустрічі, приділяючи їхній організації більше уваги. Коли керівник пропустив такий момент, співробітник може нагадати йому про це.

техлід обов'язки

Кожен дизайнер знає, що всі замовники дуже різні і з різними потребами. А хороший дизайнер знає, що навіть негативний зворотний зв’язок – це добре, тому що ти дізнаєшся болі клієнта і можеш зробити продукт кращим. Наявність хард-скілів корисна не лише тим, що ти можеш робити щось сам.

Сергій Матчук, Продакт

Тому через дистанційну роботу навіть відмінне виконання обов’язків командою стало менш помітним. А тому є менше явних передумов для підвищення. Але кар’єрне зростання на дистанційці таки є. Зараз у моєму житті стало ще більше нарад, листів і відповідальності. Працюю над поліпшенням показників, метрик компанії, поліпшенням сервісу. Аналізую ринок, спілкуюся з користувачами, збираю фідбек від саппорта, маркетингу, СЕО.

Так ми визначаємо високопотенційних співробітників, які готові до підвищення. Криза деяких підприємств це нормальне явище ринкової економіки, в якій, за аналогією з теорією Дарвіна, виживають найсильніші. Криза деяких підприємств це нормальне явище ринкової економіки, в якій виживають найсильніші. Просування персоналу та допомога йому в цьому — важливе завдання керівника. Є працівники, яким комфортно на своїх місцях.

Це підвищує твою credibility (рівень довіри – ред.) у команді – адже вони бачать, що ти сам розумієш, як будується продукт. Легше перейти у продакт-менеджмент, коли ти був розробником, аналітиком чи дизайнером, ніж менеджером без жодних доменних знань. Обов’язки продакт-менеджера, необхідні йому знання та навички дуже залежать від продукту та команди, в яких він працює. Але є сприятливі обставини, за яких вхід у професію може бути простішим (або ні). Telegraf.Design поспілкувався із чотирма продакт-менеджерами, які прийшли з дизайну.

техлід обов'язки

Я вважаю, що внутрішня мобільність у компанії — чудовий інструмент, який допомагає реагувати на запити людей. Наприклад, ми неодноразово переводили співробітників із однієї команди до іншої. Навіть якщо немає можливості підвищити його зараз, співробітник отримає можливість професійного росту. Дуже корисні особисті консультації у людей, які відповідають у компанії за ротацію кадрів (наприклад, у ваших HR Business Partners). У часи пандемії зустрічі з керівництвом частіше відбуваються онлайн.

Новости It Компанийобсуждения, Форум

Потім розбиралась в аналітиці, ходила на курси, спілкувалась із аналітиками на ринку. Я продакт-менеджер уже майже три роки, повноцінно і full time. Працюю над мобільним додатком Альфа-Банку в команді, що відповідає за core-функціонал (є ще команди транзакцій, банківських продуктів тощо). Разом із тим мені поки не вистачає глибших знань у бізнесі та економіці. Вони дозволили б краще оцінювати вплив фічі чи нововведення, дали б можливість знайти нові області розвитку, ніші для продукту, правильно їх порахувати в грошовому еквіваленті. Хоча це не завжди прямі гроші – brand awareness може зараз не приносити грошей, але несе довгострокові перспективи.

З їхньою допомогою ми виявляємо внутрішню, особисту мотивацію, а також проблеми колег та шляхи їх вирішення. Рекомендую цей механізм як перевірений на практиці. З переходом на віддалений формат роботи складнощі з кар’єрним Вакансія TechOps Lead (L3) ростом відчувають і інженери, і керівники. Перші часто не знають, як розповісти про свої досягнення. Другі — через нестачу спілкування та інформації про результативність можуть не помітити готових до підвищення фахівців.

  • Підрахунок у цифрах по кожній із цих позицій допомагає планувати покращення.
  • Продукт великий, уже давно існує, і загалом у ньому всі процеси вже стабільні.
  • У часи пандемії зустрічі з керівництвом частіше відбуваються онлайн.
  • Спочатку я була проджект-менеджеркою у рекламній сфері, а потім перейшла в UX.
  • Навіть якщо немає можливості підвищити його зараз, співробітник отримає можливість професійного росту.

У Prom.ua прийшла як дизайнерка у відділ UI/UX, але десь через пів року структуру змінили – тоді й перейшла в продакт-менеджмент. Але ще досить довгий час попутно продовжувала створювати прототипи. Рік назад у команді https://wizardsdev.com/ з’явився продакт-дизайнер з експертизою у UI, і з того часу я повноцінно перебралась у продакт-менеджери. Час від часу щось виконую «руками», але вже мінімально. Кажуть, що продакт – це той, кому більше всіх треба.

У Деяких Компаніях

Продукт великий, уже давно існує, і загалом у ньому всі процеси вже стабільні. Мені це подобається – коли продукт усталений, ти можеш розуміти аудиторію. У нас бувають якісь негайні запуски, швидкі зміни – це цікаво, драйвово і так далі – але постійно в такому режимі для мене працювати було б стресово. Хоча є люди, яких такий темп надихає – їм подобається адреналін, робота на грані нервового зриву. Спочатку я була проджект-менеджеркою у рекламній сфері, а потім перейшла в UX. Знала англійську мову й одну програму, чого виявилось достатньо, аби стати джуніор UX-дизайнеркою в одному американському стартапі.

Як Отримати Підвищення В It Віддалено?

Немає якихось універсальних порад, бо все залежить від того, якого типу ти продакт-менеджер, і в якій компанії ти працюєш. Я працюю над банківським продуктом, і у нас апріорі велика бізнесова складова. Тут дуже допомагає розуміння того, як мислять та спілкуються бізнес-стейкхолдери, які не є IT-спеціалістами. Те, що мені подобалось найбільше – прототипи – я продовжую робити, адже у нас команда невелика. Взагалі уміння робити прототипи дуже допомагає в роботі продакт-менеджера. Окрім цієї навички бекграунд дизайнера виховав у мені вміння працювати із замовником, чути його.

Я досі частково займаюся продакт-дизайном, плюс керую відділом дизайну і відеопродакшену. При відборі кандидатів на підвищення ми оцінюємо рівень володіння професійними навичками, але soft skills не менш важливі. Затребувані люди, які проявляють увагу до деталей, працьовитість, проактивність, оптимізм та можуть ділитися ними з іншими.

Інколи здається, що твій вклад у продукт менший, ніж коли ти був дизайнером і міг заглибитись у роботу. Разом з тим, продакт-менеджер бачить ширшу картину усього продукту, має більший вплив, адже приймає рішення. Перед тим як офіційно зайняти посаду продакт-менеджера, думаю, потрібно починати виконувати якісь функції (хоча б одну), що цій посаді належать.

Пошук

Роль талановитого керівника — вдало розподілити всіх на ті позиції, де вони принесуть найбільшу користь і будуть задоволені. У маленьких компаніях це зазвичай одна людина, яку завжди немає на місці, так як він дуже зайнятий. Але відповіді на них поступово приходять – чим більше часу ти проводиш у цій сфері. По-друге, необхідно розуміти, хоча б у загальному, як технічно працює продукт (це приходить із часом, і добрі люди-розробники завжди підкажуть).

Бути продакт-менеджером, насправді, не так страшно, як це може здатися. Аби бути продакт-менеджером, потрібне знання бізнесу, підготовка до співбесіди qa UX, технологій. Був час, коли я вчилася проводити дослідження, особливо у форматі індивідуального інтерв’ю користувача.

Це все дуже корисно і допомагає розуміти, як команда проєктує і розробляє ту чи іншу фічу, як вона реалізується. Інколи сумую за тим, що не можу просто прийти в офіс і попрацювати за комп’ютером, відкрити фігму, скетч і ввімкнути музику в навушниках. Через велику кількість зустрічей буває починаю працювати над чимось усвідомлено вже після ої години.

Із Дизайнера У Продакт

У деяких компаніях – це планові комітети, в інших – комітети розвитку або центральні управління розвитку. У деяких компаніях – це Планові комітети в інших – Комітети розвитку або Центральні управління розвитку. Хард-скіли підвищують рівень довіри команди до тебе. Вони бачать, що ти сам розумієш, як будується продукт. Відсутність ініціативи з обох боків шкодить процесу. Виходом можуть стати робочі чати, у тому числі неформальні «курилки», де актуальні питання обговорюють у невимушеній атмосфері.

Ти не можеш відгородитися від якогось завдання і сказати «це не моя робота». Варто навчитися допомагати команді там, де це потрібно. Наприклад, у побудові процесів, які дозволять вам всім працювати ефективніше. Тут у мене кинуть камінь проджект-менеджери зі словами «це моя робота», але у нас в компанії проджектів немає і ці обов’язки лягають на продакт-менеджера. Я сумую за тим, що раніше більше працювала «своїми руками». Бо як менеджер ти щось робиш, ходиш на якісь зустрічі, ведеш купу комунікацій, від яких втомлюєшся, але фізично роботу не відчуваєш.

Я починав як стратег, потім декілька років був UX-дизайнером. Мені більше подобалось бути ближчим до продукту і до бізнесу, і я подумав, що продакт-менеджмент – це хороший для мене варіант. І того більше, що мав розуміння і бізнесу, і дизайну, і основ розробки.

About the author

Text Widget

Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Nulla vitae elit libero, a pharetra augue. Donec sed odio dui. Etiam porta sem malesuada.

Recent Works